Ohlédnutí za Rádcovským setkáním 2022

V roce 2022 proběhly 3 víkendy, které na sebe volně navazovaly. Někteří účastníci byli na všech třech, někteří jen na jednom. A jak ty víkendy vypadaly?

1. víkend, 9. – 11. září

Bylo super seznámit se, protože i když to někteří sobě máme přes kopec, často jsme se nikdy neviděli. Při blocích zaměřených na vzdělávání jsme se dozvěděli o Kolbovu cyklu učení a probrali plánování skautského roku. Během volitelných workshopů jsme si zahráli hry dobré na schůzku, naučili se správně krájet cibuli, vyrobili jsme si sovičku z matek a podložek či se dozvěděli o skautských webech. Z víkendu jsme si odnesli nejednu myšlenku či nápad na aktivitu do našich družin, oddílů a středisek. A taky jsme zjistili zajímavou věc. Skautský vedoucí je jako cibule… má vrstvy.

2. víkend, 7. – 9. října

Druhý víkend se nesl v duchu zapojení účastníků do akce na místě.
Malé skupinky účastníků vedly seznamovací hry, rozcvičky, icebreakery během dne. Potrénovali si tím vysvětlování aktivit druhým a také tak mohli ovlivnit, co budeme hrát, protože hry si vybírali sami. Probrali jsme způsoby a techniky vedení lidí, zaměřili se kvalitní outdoorové vybavení, vyzkoušeli si první pomoc, někteří si během workshopů vyzkoušeli, jak se vaří pro 30 lidí a jiní si udělali procházku na hrad Lukov. Druhý víkend byl provoněný jablkovými štrúdly, které jsme si společně upekli. Z víkendu jsme si opět mohli odvézt nejednu myšlenku, například, věděli jste že být skautským vedoucím je taky jako být jablkem? Plný energie! A samozřejmě i sladký, :P.

3. víkend, 11. – 13. listopadu

Na tomto víkendu se účastníci zapojili ještě víc než minule. Do akčních skupinek se totiž rozdělili již na minulém víkendu a společně vymysleli části programu, které pak na tomto víkendu realizovali. Díky moc všem! Bylo to super a jste mega šikovní! Během workshopů si vyzkoušeli, jak se správně střílí z luku nebo kuše, jiní svůj čas s námi věnovali vázaným stavbám nebo opět velmi úspěšnému vaření. Vrcholem víkendu se stala Ogiho velká hra, Safari, které bylo nejakčnějším počinem všech tří víkendů. Z víkendu jsme si odvezli krom zážitků i kontakty na skauty v našem okolí ale i nápady a motivaci ke spolupráci mezi našimi oddíly a středisky. A taky – skautský vedoucí je jako brambora, od hlíny… 😀